2016-2017 YAZ DÖNEMİ PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURU DUYURUSU

2016-2017 eğitim-öğretim yılı yaz döneminde Fakültemizde açılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına ilişkin bilgiler aşağıda verilmiştir:

1- Ön kayıt başvuruları 29.05.2017-11.06.2017 tarihleri arasında fakülte web sayfasından online olarak alınacaktır.

2- Toplam 1500 kişilik kontenjan açılacaktır. Kontenjanlar, başvurulan alanların dağılımları dikkate alınarak ön başvurulardan sonra belirlenecek ve fakülte web sayfasında ilan edilecektir. Bir alan/bölüm/programdaki öğrenci sayısı grup oluşturmak için yeter sayıya ulaşmadığında en uygun alan/bölüm/programla birlikte grup oluşturulacaktır.

3- Her bir programın kendi içindeki sıralamada 4’lük sistemdeki GANO (Genel Ağırlıklı Not Ortalaması) dikkate alınacaktır. Transkript belgesinde genel not ortalaması 100’lük sistemde olanlar için YÖK’ün 100’lük not dönüşümü tablosu kullanılacaktır. Ön kayıt için başvururken transkriptinde sadece 100’lük notu olanlar, bu dönüşüm tablosunu kullanarak 4’lük sistemdeki notları girmelidir. Notlarını dörtlük sistemde girmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

4- Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programının ücreti 2.050 TL’dir.

5- Kontenjanın %75’i OMÜ’de halen kayıtlı olan ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında 7. yarıyıldan (4. sınıf) ders alabilecek öğrencilerimize, %25’i ise mezunlara ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında diğer üniversitelerin son sınıflarında öğrenim görecek öğrencilerine ayrılacaktır. Bu kontenjanlardan biri dolmadığında, kalan kontenjanlar diğerlerine kaydırılabilecektir.

6- Teorik ve uygulamalı dersler, yaz aylarında (Temmuz ve Ağustos) hafta içi ve hafta sonu olmak üzere mesai saatlerinden sonra yapılacaktır. Teorik derslerin* tamamı (7 ders) Uzaktan Eğitim Merkezi ile Uygulamalı dersler** (2 ders) ise yüz yüze yapılacaktır. Öğretmenlik Uygulaması dersi ise 2017-2018 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında Samsun il merkezinde MEB’e bağlı okullarda gerçekleştirilecektir.

* Teorik Dersler: Eğitim Bilimine Giriş, Eğitim Psikolojisi, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Ölçme ve Değerlendirme, Seçmeli I – Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi, Seçmeli II – Rehberlik.
** Uygulamalı Dersler: Özel Öğretim Yöntemleri, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı.

Yaz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika Programı Akademik Takvimi için Tıklayınız 

PEDAGOJİK FORMASYON PROGRAMINDA AÇILABİLECEK BÖLÜM VE PROGRAMLAR ŞUNLARDIR:

1. ANTRENÖRLÜK 18. İSTATİSTİK
2. BİYOLOJİ 19. İŞLETME
3. COĞRAFYA 20. KİMYA
4. EBELİK 21. MATEMATİK
5. ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜH. 22. MOLEKÜLER BİYOLOJİ
6. FELSEFE 23. PSİKOLOJİ
7. FİZİK 24. SANAT TARİHİ
8. GAZETECİLİK 25. SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ
9. GIDA MÜHENDİSLİĞİ 26. SOSYOLOJİ
10. GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI 27. SPOR YÖNETİCİLİĞİ
11. HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM 28. TARİH
12. HARİTA MÜHENDİSLİĞİ 29. TURİZM İŞLETMECİLİĞİ
13. HEMŞİRELİK 30. TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI
14. İLAHİYAT 31. ZİRAAT FAKÜLTESİ
(OMÜ’DE AÇIK OLAN PROGRAMLAR)
Bahçe Bitkileri Bölümü
Bitki Koruma Bölümü
Tarım Ekonomisi Bölümü
Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü
Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü
Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü
Tarla Bitkileri Bölümü
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü
Zootekni Bölümü
15. İLİTAM
16. İKTİSAT
17. İNGİLİZ DİL BİLİMİ

Not: Yukarıdaki listedeki alanlarla birebir aynı olmayan fakat benzer isimli bir programda öğrenim görenlerin veya mezun olanların, kayıt koşulunu sağlayıp sağlamadıklarını fakültemizle iletişime geçerek öğrenmeleri tavsiye edilmektedir.

Bilgi İçin İletişim Numarası: Pedagojik Formasyon Birimi Tel: 0362 3121919 – 5509 – 5313

Etiketler: , , ,
Kategori Samsun Kız Yurdu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Samsun Kız Öğrenci Yurdu

Samsun Kız Öğrenci Yurdu denilince akla gelen en konforlu ve rahat kız öğrenci yurdu Doğankent Kız Öğrenci Yurdu dur.

  • Samsun Doğankent Kız Öğrenci Yurdu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi bir yurttur.
  • Doğankent Kız Öğrenci Yurdu Samsun’un en konforlu öğrenci yurdudur. Diğer yurtlarla aynı fiyata en lüx ve konforlu yurtta kalmak istiyorsanız bu yurda bekliyoruz.
  • Yurt yeni açılmıştır ve odaları beş yıldızlı otel konforundadır. Yurt içerisinde kütüphane, kafeterya, etüt salonu, bilgisayar odası, mescid, kuaför, hamam, sauna, fitness, toplantı salonu bulunmaktadır.
  • Odalarımız tüm teknolojik alt yapıya sahip ve konforlu bir yapıya sahiptir. Oda içerisinde fiber internet, buz dolabı, televizyon, kendine özel tuvalet banyo bulunmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi İçin İletişime Geçebilirsiniz: 0(362) 432 25 25 - 0(532) 161 72 41
Sizler İçin Araştırdık
Sizler için Samsundaki Kız Öğrenci Yurtlarını araştırdık. Yurtların konumuna, güveliğine, odaların genişliğine, konforuna, idari personeline ve temizlik çalışanlarına baktık. Tüm bu şartları en yüksek seviyede karşılayan Doğankent Kız Öğrenci Yurdu karşımıza çıktı. Samsundaki Kız Yurtları arasında istisnasız en konforlu ve lüx yurdu burası. Gönül rahatlığıyla konaklama yapabilirsiniz. Yurdun alt yapısı her türlü teknolojik yapıya uyumlu ve kullanılır halde, kendi içinde bir yaşam alanları mevcut. Kız öğrenciler için düşünülmüş ve bu şekilde tasarlanmış mimari bir yapısı var. Çoğu Samsundaki kız öğrenci yurtları konut olarak yapılan binaların daha sonra yurt pozisyonuna çevrilerek yapılmış olmasına rağmen Doğankent Kız Öğrenci Yurdu baştan projesi itibariyle öğrenci yurdu olarak inşa edilen 9 katlı büyük bir bina.