Yurt Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

1-) Sosyal Yaşam Çevresi

Bazı günler bir veya iki saat dersiniz olabilir, bazı günler hiç olmayabilir. Vize dönemlerinde fakülteler tatile girer. Bu tatiller 10-15 gün sürer. Resmi ve dini bayramlarda da okulunuz tatil olacaktır. Yurdunuzun okula yürüme mesafesinde olması elbette iyidir fakat seçeceğiniz yurt, alışveriş yapabileceğiniz dükkanlara, hastanelere, sinemalara, kırtasiyelere, lokanta ve kafe gibi sosyal mekanlara mutlaka yürüme mesafesinde olmalıdır. Okulunuza vasıta ile gidip gelebilirsiniz fakat her sosyal ihtiyacınızda vasıta kullanamazsınız. Örneğin, Gölbaşı’nda ve İncek’te okuyan öğrenciler  sosyal imkanların yetersizliğinden dolayı şehir merkezindeki yurtları tercih etmektedir.

güvenlik

2-) Güvenlik

Seçeceğiniz yurdun güvenli bir bölgede olmasına dikkat edin. Örneğin, Cebeci veya Kızılay gibi bir Metropol yerine Bahçelievler gibi küçük bir semti tercih edebilirsiniz. Alkollü mekanlara yakın yurtlardan kaçınmakta fayda vardır. Kışın saat dörtte hava kararır. 24 saat güvenlik görevlisi olan yurtları tercih edin. Seçtiğiniz yurtta mutlaka tecrübeli bir gece müdiresi olmasına dikkat edin.

 

personel

3-)  Tecrübe

Seçeceğiniz yurdun en az 5-10 yaş arasında olması sizin için daha iyi olacaktır. Zira, yeni açılmış yurtlarla ilgili ne internet forumlarından ne de öğrenci çevrelerinden yeterince bilgi ve yorum edinemezsiniz. Ayrıca, birkaç yıllık yurtlarda hizmet ve işletme daha bir oturmuş olur. Personel daha tecrübeli olur.

 

kizilay

4-) Yurt Binası

Seçeceğiniz yurt, gürültülü bir cadde üzerinde olmasın. Yurt binasının altında veya hemen yanında dükkan olmamasına dikkat edin. Bu, hem güvenlik açısından hem de gürültü açısından önemli bir faktördür.

 

yemek

5-)Yemek

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği veren yurtları tercih etmek sizin için çok daha ekonomik olacaktır. Burada, akşam yemeklerinin yurtta yapılması çok önemlidir. Yemeğini kendi yapan yurtları tercih edin.

 

yurt odası

6-) Eşya

Seçeceğiniz yurtta size ait büyük bir gardrop olmasına ve yatağınızın bazalı olmasına dikkat edin. Kıyafetleriniz ve defter kitap gibi eşyalarınız okula başladıktan sonra artacaktır.

sozlesme

7-) Sözleşme

Özel yurtlarda sezonluk sözleşme yapılmaktadır. Birkaç yurt gezip, iyice düşünüp emin olduktan  sonra sözleşme imzalayın. Sözleşme imzaladıktan sonra ben vazgeçtim diyemezsiniz.

Samsun Kız Öğrenci Yurdu

Samsun Kız Öğrenci Yurdu denilince akla gelen en konforlu ve rahat kız öğrenci yurdu Doğankent Kız Öğrenci Yurdu dur.

  • Samsun Doğankent Kız Öğrenci Yurdu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi bir yurttur.
  • Doğankent Kız Öğrenci Yurdu Samsun’un en konforlu öğrenci yurdudur. Diğer yurtlarla aynı fiyata en lüx ve konforlu yurtta kalmak istiyorsanız bu yurda bekliyoruz.
  • Yurt yeni açılmıştır ve odaları beş yıldızlı otel konforundadır. Yurt içerisinde kütüphane, kafeterya, etüt salonu, bilgisayar odası, mescid, kuaför, hamam, sauna, fitness, toplantı salonu bulunmaktadır.
  • Odalarımız tüm teknolojik alt yapıya sahip ve konforlu bir yapıya sahiptir. Oda içerisinde fiber internet, buz dolabı, televizyon, kendine özel tuvalet banyo bulunmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi İçin İletişime Geçebilirsiniz: 0(362) 432 25 25 - 0(532) 161 72 41
Sizler İçin Araştırdık
Sizler için Samsundaki Kız Öğrenci Yurtlarını araştırdık. Yurtların konumuna, güveliğine, odaların genişliğine, konforuna, idari personeline ve temizlik çalışanlarına baktık. Tüm bu şartları en yüksek seviyede karşılayan Doğankent Kız Öğrenci Yurdu karşımıza çıktı. Samsundaki Kız Yurtları arasında istisnasız en konforlu ve lüx yurdu burası. Gönül rahatlığıyla konaklama yapabilirsiniz. Yurdun alt yapısı her türlü teknolojik yapıya uyumlu ve kullanılır halde, kendi içinde bir yaşam alanları mevcut. Kız öğrenciler için düşünülmüş ve bu şekilde tasarlanmış mimari bir yapısı var. Çoğu Samsundaki kız öğrenci yurtları konut olarak yapılan binaların daha sonra yurt pozisyonuna çevrilerek yapılmış olmasına rağmen Doğankent Kız Öğrenci Yurdu baştan projesi itibariyle öğrenci yurdu olarak inşa edilen 9 katlı büyük bir bina.